Tomasz Grzyb

"Muzyka jest matematyką tajemną
której elementy sięgają nieskończoności"
- autor nieznany

BIO

TOMASZ GRZYB – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalnościach - akordeon i teoria muzyki; prowadzi działalność pedagogiczną zgodnie ze skończonymi kierunkami studiów.

Ponadto jest akordeonistą Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów z MDK Batory w Chorzowie z którym występował m.in. na Słowacji, w Bułgarii, Macedonii, Francji, Chorwacji i Czarnogórze; grywa w zespole Nivel oraz własnym składzie Fungus Combo; współpracuje z orkiestrą Darek Band z Chorzowa. Jest muzykiem koncertującym i aranżerem z zamiłowania; ma na swoim koncie kilkanaście kompozycji.

W 2018 roku był jurorem na XIII Festiwalu „Ocalić od zapomnienia” z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w MDK nr 1 w Piekarach Śląskich, a w 2016 – jurorem Przeglądu Orkiestr Dętych w Czeladzi.

Występował dla Instytucji Silesia; w 2007 roku fragment koncertu dla tej instytucji z udziałem Tomasza Grzyba pokazany był szerszej publiczności w Aktualnościach – TVP 3. Jako akompaniator i solista – akordeonista Chóru „Słowiczek” w Rudzie Śląskiej, występował m.in. na Białorusi, w Danii, Holandii oraz dla TV Sfera, Radia Katowice i Radia eM. Współpracował z kabaretem RAK, zespołem Tyrolia band, Marianem Makulą, Mirosławem Jędrowskim oraz z Grzegorzem Płonką w projekcie Fanga.

Tomasz Grzyb był uczestnikiem i laureatem konkursów akordeonowych ogólnopolskich i międzynarodowych (np. Reinach – Szwajcaria, Chełm, Przemyśl, Sanok, Klingenthal – Niemcy), za które otrzymał stypendia Prezydenta Miasta Bytomia oraz Ministra Kultury i Sztuki. W 2000 roku brał udział w nagraniu programu A to Polska właśnie pod redakcją Macieja Orłosia (TVP 1) a w 2010 roku wystąpił w duecie z prof. dr hab. Markiem Andryskiem. W 2013 roku opracował Nokturn Es-dur Fryderyka Chopina na Światowe Dni Młodzieży. W roku 2014 wystąpił jako solista akordeonista na Dniach Czechowic-Dziedzic z orkiestrą symfoniczną i chórem Dariusza Nurzyńkiego.

Kontakt

tomik81@tlen.pl
tel. 506337133

Linki

MDK BATORY
prowokalni.pl nivelmusic.pl

Youtube